כל מה שרצית לדעת על פרופסיה

פרופסיה היא תרופת מרשם המאושרת ע”י רשויות הבריאות בארה”ב לטיפול בבעיית ההתקרחות הגברית. מדובר על תרופה אשר ניתנת בטבליות לבליעה, כאשר היא מכילה חומר פעיל הנקרא פינסטריד אשר עוצר את נשירת השיער אצל הגברים. כך שלאחר שישה חודשים ניתן להבחין בתוצאות הראשוניות של הטיפול, אשר מתבטאות בעצירת או האטת הנשירה, ולאחר 12 חודשים מתחילת הטיפול היא מראה תוצאות של צמיחה חדשה של השעיר.
למי מתאים הטיפול בפרופסיה?
הטיפול בפרופסיה מתאים לגברים מתקרחים, בעלי נשירת שיער. אשר מעוניינים להגביר את צמיחת שערם ולמנוע נשירת שיער נוספת בעתיד עד כדי התקרחות ממש. הטיפול נותן תוצאות מעולות כבר בהתחלה והוא מתאים להתקרחות גברית קלה עד בינונית כאשר ניתן לעצור אותה, אך לא בהתקרחות לגמרי שאין מה לעשות.
מהי יעילות הטיפול בפרופסיה?
יעלות הטיפול נבדקה במחקרים קליניים ארוכים שנערכו במשך חמש שנים, בקרב 1500 גברים מתקרחים בגילאי 18-45, והיא הוכחה פה אחד כטיפול היעיל והטוב ביותר בבעיות התקרחות שיער גבריות. שיעור הגברים שנשירת השיער הפסיקה אצלם הייתה 90%, ואילו הצמיחה המחודשת נראתה אצל 65% מהגברים. כמו כן גברים אשר טופלו בתכשירים בתרופת דמה המשיכו להנשיר את שערם.
איזה תופעות לוואי יש לפרופסיה?
לפרופסיה יש מעט תופעות לוואי כמו כל תרופה אחרת להתקרחות. במחקרים שנעשו לגבי התרופה, פחות משני אחוז מהגברים דיווחו על תופעות של : ירידה בחשק המיני,  וסיכון בהפחתת נפח הזרע. אך רוב הגברים לא דיווחו על תופעות חריגות שהשפיעו עליהם. כך שתופעות הלוואי שחוו פחות משני אחוז הגברים, נלעמו עם הזמן . לרוב התופעות מופיעות בחודש הראשון של השימוש בתרופה והן זמניות וחולפות עם הזמן. כמו כן ישנן תופעות נדירות כמו הגדלת החזה.
מהן תוצאות הפרופסיה?
תוצאות הפרופסיה הראשונות כוללות האטת קצב הנשירה או צמיחה מחודשת של השיער, אשר ניתנות להבחנה תוך מספר חודשים בלבד מתחילת הטיפול. צמיחה איטית מאפיינת לרוב את התוצאות של הטיפול , אך חשוב להתמיד עם המשך הטיפול עד לתוצאות הסופיות. רק לאחר שנה ניתן לראות את התוצאות הסופיות של הטיפול בתרופה. אך כפי שנאמר בכתבה זאת, כעבור שלושה עד שישה חודשים מתחילת הטיפול ניתן לראות תוצאות ראשונות של האטה או עצירת נשירת השיער. לכן עם סבלנות רבה וטיפול נכון תוכלו להגיע לתוצאות הרצויות. כמו כן חשוב לצלם את הקרקפת לפני הטיפול ואחרי הטיפול על מנת שתוכלו להשוות בין התוצאות.

 

כמה טיפים לבטיחות בטיפול:

יש ליטול את התרופה לפני האוכל או אחריו
אין צורך בבדיקות דם לפני תחילת הטיפול ובמהלכו
חשוב להיות במעקב אחרי הטיפול ולא לסיים אותו לפני הזמן, כך שהזמן הרצוי להצלחת הטיפול במלואו הוא עד שנה.
כמו כן לא נמצא כל עדות להשפעה שלילית של התרופה על הגוף לאחר שימוש ארוך טווח בתרופה.
התרופה קיימת יותר מעשרים שנה לטיפול בערמנוית, ויותר מעשר שנים לטיפול התקרחות.