פרוביוטיקה וטיפול במערכת העיכול

כל אחד מאתנו סובל או סבל מבעיה כזו או אחרת במערכת העיכול במשך מהלך חייו וזאת בגלל חוסר מודעות מוחלט לגביי רכיבי המזון שנכנסים לגוף וכיצד הם משפעים על תהליך העיכול בגוף. עם זאת, אפשר לאמר שלאחרונה יש התעוררות לנושא אך עדיין לא מספיקה על מנת לגרום לאנשים להבין עד כמה חשוב לדעת מה להכניס לגוף ובאיזה כמות על מנת שמערכת העיכול תתפקד הכי טוב והכי בריא שהיא יכולה. עד אשר הידע יהיה קולקטיבי אפשר לשפר את תהליכי העיכול באמצעות תוספי תזונה שמיועדים לטפל ספציפי בחוסר האיזון במערכת העיכול שנובע מהטעויות באופן צריכת המזון.

חשיבות תזונה נכונה

כאשר אוכלים מזון במהירות, בכמות גדולה, מזון מטוגן או שילוב של מספר מזונות מנוגדים אחד מהשני התוצאה תהיה של תחושת כבדות, עייפות, נפיחות לא נעימה ואף כאבי בטן מייסרים. כל זה נובע מצריכת מזון באופן שגוי, לפיכך כל אחד שלא רוצה לסבול מכאבי בטן אחרי כל ארוחה חייב לסגנן לעצמו אורח חיים בריא שיכלול בתוכו ארוחות מסודרות וקטנות שמכילות מזונות בריאים ומזינים והכי מומלץ לצרוך פרוביוטיקה באופן שוטף לשמירה על סדירות העבודה של מערכת העיכול מבלי להצטרך לסבול מכאבי בטן מייסרים.

פרוביוטיקה חלק מהיום

שילוב של פרוביוטיקה לתוך ההתנהלות היום יומית יכולה לעשות נפלאות לבריאות הכללית בכך שהיא למעשה מאזנת בצורה טבעית את כמות החיידקים הטובים והרעים בגוף והיא מצוינת במיוחד אחרי מחלה קשה ושימוש באנטיביוטיקה שמחלישה את הגוף. פרוביוטיקה תפקידה העיקרי הוא לחזק את המערכת החיסונית של הגוף שנמצאת למעשה באזור המעיים. כאשר האיזון העדין בין החיידקים “הטובים” לבין החיידקים “הרעים” נפגע כתוצאה מתזונה לקויה או מחלה נוצרת בעיה קשה בגוף ואז זה מתבטא בתסמינים הבאים:
·        הקאות
·        שילשולים
·        כאבי בטן חזקים
·        עצירות
·        חום גבוהה
ועוד….

שימוש בפרוביוטיקה מבטיח הקלה רבה בתסמינים על העלמתם המוחלטת, חיזוק המערכת החיסונית של הגוף ויכולת לתפקד ביום יום ללא שום תחושות בטן לא נעימות.

בחירת פרוביוטיקה

פרוביוטיקה ניתן לרכוש ללא מרשם רופא, אך בוודאי שמומלץ להתייעץ עם איש מקצוע מהתחום. רגע אחד לפני הרכישה חשוב מאוד לבדוק את כמות החיידקים הפעילים במוצר לצד הכמות של הכדורים וזמן התפוגה וזאת משום שמדובר במוצרים שלעיתים לוקחים ולרוב שוכחים ואז שנזכרים כדאי שלמוצר יהיה עדיין תוקף לשימוש מבלי לרוץ ולבזבז עוד כסף. פרוביוטיקה איננה תרופה ולכן ניתן לקחת אותה כל יום וכל הזמן על פי המינון שרשום על גבי המוצר ורצוי לפני האוכל. כאשר חולים ניתן להגדיל את המינון לפי התייעצות עם איש מקצוע. גם ילדים יכולים לצרוך פרוביוטיקה ויש היום מגוון מוצרים בעלי טעם מתוק שמסייע ומקל על ילדים ליטול אותם ובכך הופך את הצורך של ההורים להתמודד עם מחלות חורף, שיעול ונזלת להיסטוריה נשכחת.