פרוביוטיקה למערכת העיכול

בהיותי מנותחת מעקף קיבה אני יודעת להגיד היום כמה חשוב להקפיד לשמור ולהביא את פעילות מערכת העיכול למצב תקין, משהו שלא הייתה לי כלפיו שום מודעות לפניי. אכילת מזון בכמויות גדולות, אכילת מזון מטוגן ולא בריא הם אסון מתקתק לגוף ופוגע באופן ישיר בתוחלת החיים ולכן יש חשיבות עצומה בלהבין איך מערכת העיכול עובדת הכי טוב ולהביא אותנו בכמה פעולות פשוטות לשיבה טובה עם בריאות תקינה.

שמירה על פעילות מעיים תקינה

השמירה על פעילות ותקינות מערכת העיכול חשובה מאוד מכיוון שמטרתה העיקרית של מערכת מיוחדת זו היא לתת לגוף אנרגיה ולהיפתר מהרעלים שהגוף מפריש בצורת צואה או שתן.
בארבעה שלבים מתבצע תהליך העיכול :

  • 1.     קליטת מזון.
  • 2.     פירוק המזון ליחידותיו הבסיסיות לרמה של מולקולות לספיגה מרבית לצורך הפקת אנרגיה.
  • 3.     בניית הגוף והתחדשות תאים.
  • 4.     פליטת פסולת שאיננה הכרחית בשום צורה לגוף.

תהליך זה שחוזר על עצמו כל הזמן חיוני להתקיימות החיים ואם הוא לא עובד בצורה שוטפת הסיכויים לחלות ואף למות גבוהים מאוד.

הוספת פרוביוטיקה לצריכה היומית

שיגרת החיים הלחוצה לא תמיד עוזרת לנו לשמור על הרגלי תזונה בריאים וכל אחד מוצא את עצמו “חוטף” לפחות פעם ביום איזה סנדוויץ’ עתיר שומן וקלוריות לא בריאות או משהו אחר לא בריא. הכנסת מזון מתועש לקיבה עלול לפגום באיזון הטבעי בין כמות החיידקים הטובים למזיקים בגוף ולכן מומלץ לצרוך באופן קבוע פרוביוטיקה אשר מסייעת להגן על הגוף מפני גידול פתאומי של חיידקים מזיקים בקיבה ושעלולים לגרום לתופעות כגון: שילשולים, כאבי בטן, נפיחות, אלרגיות ובמקרים חריגים התפתחות של מחלות מעיים כמו קרוהן, קוליטיס וכו’.

למה דווקא פרוביוטיקה ?

פרוביוטיקה מסופקת בצורת קפסולות, אבקות ולעיתים בנוזל כך היא מותאמת למעשה לכל הגילאים, כולל תינוקות. פרוביוטיקה מכילה חיידקים ידידותיים אשר בהגיעם לקיבה הם נצמדים לדופן המעיים לכל האורך ומונעים מפטריות שמרים וחיידקים מזיקים לפתח זיהום. חלקם של החיידקים הידידותיים מגיעים גם לחלקו הפנימי של המעי וגם שם הם מתיישבים במטרה למנוע התקיימות אפשרית של זיהום. מכיוון ששבעים אחוז מהמערכת החיסונית של האדם מצויה במעי הגס נטילה יום יומית של פרוביוטיקה באופן שוטף מגבירה ומעצימה את חוסנו של המעי מפני חדירה והשתלטות של זיהומים ובכך הפרוביוטיקה מסייעת לחיזוק המערכת החיסונית של הגוף בעיקר בעת חילופי עונות וכשנאלצים לאכול בחוץ מזון לא מבוקר.
פרוביוטיקה לטיפול במערכת העיכול לשימוש יום יומי איננה מחייבת מרשם רופא, אך תמיד מומלץ להתייעץ עם איש מקצוע בטרם רכישה.