טיפול נטורופתי

טיפול נטרופתי הוא שיטת טיפול אשר מאמינה כי מצבי בריאות וחולי הם השתקפות של הגוף הן כחומר והן כנפש יחידיו. הנטורופתיה מאמינה שאם נספק לגופנו את הדרוש לו, כלומר תזונה נכונה, פעילות גופנית, עבודה מספקת, תמיכה חברתית ועוד. נהיה באיזון ובבריאות טובה ללא כל חולי. כלומר לכל אדם יש כח טבעי פנימי אשר עוזר לו להירפא מחולי ללא שימוש בתרופות. כלומר המטופל עצמו הוא השותף המלא והפעיל בתהליך הרפוי ובשמירה על בריאותו וכל זאת ללא תרופות אלא ע”י הוא עצמו. ע”י הקפדה של אורח חיים נכון , תזונה נכונה ובריאה, פעילות גופנית ושמירה על איזון זה לאורך זמן.
מהו הטיפול הנטורפותי?
הטיפול הנטורופתי כולל תזונה נכונה ובריאה, בשילוב צמחי מרפא, ויטמינים ומינרלים. שיטת הטיפול הנטורופתי מאמינה ששילוב נכון של תזונה בריאה, צמחי מרפא, ויטמינים ומינרלים עוזרת להתמודד טוב יותר עם מצבי לחץ ומתח נפשי. כלומר טיפול זה מטפל בשורש הבעיה ולא רק בסימפטומים כמו בשיטות אחרות. לכן נהוג לתת טיפול זה בשילוב עם טיפול מערבי.
איך הנטורופתיה עוזרת להשיב את האיזון לגוף?
ע”י שילוב של תזונה, פעילות ספורטיבית שמזרימה דם לגוף, צמחי מרפא וויטמינים. מקבל הגוף שלנו איזון מלא. כלומר אנו מתחברים לדרך הטבעית כמו דורות עברו. הרבה פעמים תרופות שאנו לוקחים בהתחלה עושות לנו טוב, אך עם הזמן הם פוגעות במערכת הגוף וגומרות לבעיות חדשות שלא היו לנו. לכן הימנעות לחלוטין מתרופות עוזרת לגוף להתנקות. וכך הגוף מרגיל את עצמו לשיטה אחרת ממה שהוא מכיר ושומר על איזון.
למה לנטורופתיה מקום חשוב בחיים?
מאחר ששאר השיטות הוכיחו את עצמם כשיטות שלא עוזרת להפחתת לחץ,מתח, חרדה ודיכאון.  בנטורופתיה אנו רואים שניתן לטפל בכל בעיה אפשרית, ואף להקל על המטופל. ברוב המקרים, בעיות כמו לחץ,מתח נפשי, דיכאון ועוד נובעים מחוסר איזון של הגוף. כלומר הגוף מאותת לנו שהוא צריך איזון בחיים על מנת שיוכל לתפקד כראוי. לכן כאן נכנסת שיטת הנטורופתיה שרואה את הנפש והגוף כמכלול אחד, אשר משפיע על גופנו. ככל שנקשיב לגופנו וניתן לו את הצרכים שהוא צריך, כך נקבל בריאות טובה יותר ללא מחלות. אצל נאווה בריאות ואיכות חיים, תמצאו מגוון תוספי תזונה, ויטמנים וצמחי מרפא אשר יעזרו לכם בבעיות שונות כמו: לחץ, מתת נפשי, חרדה ודיכאון. בשילוב ייעוץ תזונתי, ובניית תוכנית אשר מתאימה לכם ולצרכים שלכם. תוכלו להתחיל טיפול נטורופתי שיעזור לגופכם להגיע לאיזון מלא.
שיטות טיפול נטורפתי :
שיטות הטיפול הנטורופתי מייחסת חשיבות לקש בין הגוף לנפש וההשפעה שלהם אחד על השני , על מנת לגרום לריפוי מלא של הגוף. השיטות הבאות נועדו לרפות את גופנו בשיטה הטבעית ללא צורך בתרופות. שיטת הטיפול הנטורופתי כוללת:
תזונה– רוב מחלות שתוקפות את גופנו הם מתזונה לקויה ולא נכונה, כך ניתן לראות גם את הרגישות לאלרגיות למזון, חוסר איזון תזונתי, עודפים תזונתיים אשר מביאים ליתר לחץ דם, ירידה בתפקוד המערכת, מחלות לב וכלי דם, סוכרת, השמנה, דלקות פרקים ושאר מחלות שונות. עם תזונה בריאה ונכונה ניתן למנוע הרבה מחלות שונות, וכן את תופעות הלוואי והסיבוכים שלהם.
פעילות של תנועה- סוגי פעילות ספורטיבית כמו יוגה, מדיטיציה, קונג פו ועוד, עוזרות לחזק את הגוף, להזרים את הדם, לשפר את מצב הרוח, למנוע מחלות שונות ואף להקל על תסמינים שונים של מחלות.
צמחי מרפא- צמחי מרפא הם מהטבע, ושנים עזרו לרפא מחלות שונות טרם עידן התרופות. לכן עם צמחי מרפא ניתן לרפא מחלות שונות, ואף להקל על תסמינים שונים. כך למשל ישנם צמחי מרפא אשר מחזקים את המערכת החיסונית, משמשים כאנטיביוטיים טבעיים, ובעלי השפעה הורמונאלית ועוד.
טיפולי מגע- טיפולי מגע כמו כירופרקטיקה, רפלקסולוגיה, שיאצו, טווינה ועוד, מזרימים טוב יותר את הדם בגופנו, ועוזרים בכך לזרז תהליכים שונים בגופנו. כך שתוך מספר טיפולים ניתן לפתור את הבעיה ממנה סובל המטופל.