תחושת חולשה

חולשה היא תופעה שתוקפת את הגוף בגלל הרבה סיבות שונות, לדוגמא: לאחר מאמץ גופני חריג או לפני התפתחות מחלה ויראלית או בגלל מחסור בויטמינים בגוף וכן הלאה וכן הלאה.

חולשה מהי ?

חולשה אנחנו יודעים לזהות לפי הרצון לישון כל הזמן או לחילופין קושי להזיז את אברי הגוף השונים למצב של הליכה, חוסר נוחות בישיבה וכיוצ”ב. יש תחושת כבדות הכוללת חוסר יכולת למקד את הראייה והחשיבה ולעיתים החולשה מובילה גם לדיכאון. במידה ומצב נתון זה איננו משתפר תוך כמה שעות לאחר אכילה, שתייה ושינה כדאי ואף רצוי לגשת לרופא משפחה לאבחון מיידי. חולשה שאיננה נובעת ממחלה דרסטית כלשהיא ניתנת למניעה ולשליטה מוחלטת באמצעות שינוי אורח חיים והרגלי אכילה בריאים שכוללים צריכה של ויטמינים, תוספי מזון ופעילות ספורטיבית.

סיבות לחולשה

אנו נמצאים בעידן שהכל מתנהל בו מהר וההשלכה הישירה של התנהלות זו חלה על הסדר היום יומי האדם. אנשים לא ישנים מספיק שעות בלילה, אין זמן לאכול ארוחת בוקר סדירה ומאוזנת והתוצאה היא מחטפים של מזונות לא טריים ולא בריאים מה שמחליש את הגוף. כל ילד יודע לשנן שגוף האדם הוא כמו מכונה שזקוקה לדלק, שמן ותוספים על מנת לסע ולהחזיק מעמד לאורך שנים וזה משפט שכל אחד שרוצה איכות חיים ובריאות טובה חייב לאמץ ולנהוג לפיו.

עידן חדש בעולם התוספים

לאור הממצאים הרבים שיש היום בתחום המחקרי בנוגע לחוסר יכולת האדם להשיג לעצמו את כל האמצעים הדרושים להגברת יכולת הגוף לעמוד בקשיים פיזיים ונפשיים.ישנם כמה צמחים שמסייעים להקלה במצב:

  • ·        פטריית מאיטקה – “מלכת הפטריות”. לפטרייה הזו יש את היכולת לעצור גידולים סרטניים ואף לגרום לנסיגתם. בנוסף, היא מחזקת את המערכת החיסונית, היא אנטי ויראלית מה שמסייע לא להיות לחלות בשפעת כל חורף, מסייעת לפעילות הכבד ונוגדת סוכרת.
  • ·        פטריית ריישי – מדובר בפטרייה עתיקה שהייתה נדירה ויקרה עד אשר הצליחו לגדל אותה למסחר. הפטרייה מגבירה את הערנות ומחזקת תפקודים פיזיים ומנטאליים. יש עדיין מאמינים רבים שסבורים כי שימוש בפטריית ריישי מאריך את תוחלת החיים. מחקרים שנעשו על הפטרייה מוכיחים חד משמעית כי לפטרייה יכולת לחזק את המערכת החיסונית, להגן על רקמות הכבד, להפחית שומנים בדם, לטפל בבעיות קרישה ולחזק את מערכת העצבים המרכזית. הפטרייה היא אנטי דלקתית, נוגדת חמצון, נוגדת סרטן, אנטי אלרגית ומחזקת את פעילות שריר הלב. גם בגיל המעבר היא מסייעת בהתמודדות עם חולשה, דיכאון, תשישות, עייפות ואפילו מונעת התקרחות.
  • ·        אסטרגלוס – קרוי גם “קדד”. השימוש נעשה בשורש של הצמח ואף הוא מגיע מסין שם הוא נחשב כצמח שמחזק את אנרגיית הצ’י ולמעשה מה שהוא עושה הוא מחזק את המערכת החיסונית של הגוף ומרפא בעיות במערכת העיכול והנשימה, מסייע בהתגברות על קשיים וחולשה מהבחינה הפיזית והנפשית. הוא נחשב כצמח ש”ממלא מצברים” והוא מאד נפוץ וזמין בעולם כולו.

אין ספק שהשילוש המקודש של שלושת המרכיבים הנ”ל יוצרים תוסף תזונה עוצמתי וייחודי המהווה מהפכה בתחום התוספים. הוא למעשה פורש “כיפת מגן” מעל הגוף נגד מינים רבים של תחלואים ותופעות שעד היום בשביל למנוע ולהתרפא היה צורך ליטול תרופות רבות עם תופעות לוואי קשות שרק החלישו את הגוף עוד יותר.